IV Charytatywny Bal Burmistrza Kcyni

Za nami IV już Charytatywny Bal Burmistrza Kcyni. Bal odbył się 18 stycznia niezmiennie w Sali Turzyn dzięki uprzejmości właścicieli sali Państwa Ludmiły i Andrzeja Morawskich, którzy już po raz 4 udostępnili swoją piękną salę. Bal którego inicjatorem jest Burmistrz Kcyni Pan Piotr Hemmerling zgromadził jak zwykle

ludzi o wielkim sercu, którzy chcą pomagać potrzebującym. W tym roku celem zbiórki była pomoc dzieciom zmagającym się z chorobami nowotworowymi z terenu Gminy Kcynia.

Uroczystego otwarcia balu dokonał Pan Burmistrz w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miejskiej w Kcyni Pani Gabrieli Repczyńskiej oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni Pani Ilony Kurdelskiej.  Pan Burmistrz wspomniał o wcześniejszych edycjach balu i przedmiotach, które udało się zakupić za środki podczas nich zebrane. Podziękował również symbolicznym bukietem kwiatów właścicielom sali Państwu Morawskim, którzy co roku chętnie użyczają swojej sali na tą szczytną inicjatywę.

Podczas balu nie zabrakło wielu atrakcji między innymi występ profesjonalnych tancerzy ze Szkoły Tańca Beaty i Macieja Neumann, pieczony dzik czy tort. Jednak głównym punktem wieczoru były licytacje podczas których zbierano pieniądze dla chorych dzieci. W tym roku uczestnicy balu okazali się bardzo hojni i z samych licytacji udało się zebrać aż 14 260 zł. Warto wspomnieć, że wyjazd do Brukseli ufundowany przez Europosła Janusza Zemke został zlicytowany za kwotę 6100 zł przez dr Piotra Ruszkowskiego z Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu. Pan Piotr wylicytowany wyjazd przekazał na rzecz Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Libelta w Kcyni. Równie "popularne" były licytację obrazu autorstwa dr Artura Świtalskiego, który sprzedano za 3000 zł czy wyjazd do Kwiejc ufundowany przez Kanclerza WSPiA im. Mieszka I w Poznaniu Pana Janusza Musiała, który został zlicytowany za 1500 zł. Dla uczestników balu grał Zespół Dua Dance Plus w składzie: Adam Kłosowski, Maciej Marczak i Łukasz Schmidt.

Warto podkreślić, że podczas balu obecne były media w tym Telewizja Polska Oddział w Bydgoszczy.

Organizacją IV Balu Charytatywnego Burmistrza Kcyni zajęło się Gminne Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni.