Konkurs na palmę i pisankę- wyniki
Dnia 5.04.04.2014 roku komisja w składzie :
Małgorzata Bołka -twórczyni ludowa , instruktor Dom Kultury Szubin
Piotr Woliński - twórca ludowy z Kcyni
Renata Gaj-Kowalska –kierownik GCKiB w Kcyni
Maria Kordyś - koordynator wystawy instruktor k-w GCKi B przystąpiła do oceny prac . Na konkurs wpłynęło 96 pisanek oraz 30 palm . Do konkursu przystąpiły następujące szkoły:
- Szkoła Podstawowa w Kcyni
- Zespół Szkół Ogólnokształcących , Gimnazjum w Kcyni
- Szkoła Podstawowa w Rozstrzębowie
- Szkoła Podstawowa w Palmierowie
- Szkoła Podstawowa w Laskownicy
- Szkoła Podstawowa w Dobieszewie
- Gimnazjum w Chwaliszewie
Jury przyznało następujące nagrody;
1.Pisanki ludowe :
Kategoria dorosłych
I miejsce Maria Kwiatkowska twórczyni ludowa
I miejsce Dorota Ścibut twórczyni ludowa
W kategorii klas IV –VI
I miejsce Helena Ścibut Szkoła Podstawowa Kcynia przyznano nagrodę rze
2. Pisanki artystyczne
I miejsce Ewa From koło robótkowe przy Bibliotece w Chwaliszewie
II miejsce Ewa Repczyńska Kcynia
III Barbara Wojciechowska Kcynia
Wyróżniono : Elżbietę Pełkę – Miastowice
Anna Prybińska - Marciniak
3. Pisanki artystyczne kategoria klas IV do VI
I miejsce Kacper Kurdelski Szkola Podstawowa w Kcyni
II miejsce Zuzanna Wiejaczka Szkoła Podstawowa w Rozstrzębowie
III miejsce Dominika Grzegorek Szkoła Podstawowa w Kcyni
Wyróżniono Oktawię Szczukowską Szkoła Podstawowa w Rozstrzębowie
Zuzanna Leśniewska Szkoła Podstawowa w Kcyni przyznano nagrodę rzeczową
Monikę Obszyńską Szkoła Podstawowa w Rozstrzębowie
4. Pisanki artystyczne kategoria klas gimnazjalnych :
I miejsce Agata Wieczorek Gimnazjum Chwaliszewo
II miejsce Angelika Górecka Gimnazjum Chwaliszewo
III miejsce Dominik Iwiński Gimnazjum Chwaliszewo
5.Palma artystyczna : kategoria klas IV – VI
I miejsce Dagmara Szalow Szkoła Podstawowa w Dobieszewie
II miejsce Jakub Rybak Szkoła Podstawowa w Palmierowie
III miejsce Hubert Szulc Szkoła Podstawowa w Dobieszewie
Wyróżniono poza kategoriami :
Zofię Kwiatkowską Szkoła Podstawowa w Kcyni
Zofię Łożyńską Koło rękodzieła w Kcyni
Ania Łożyńską Koło rękodzieła w Kcyni
Aleksandrę Łożyńską Koło rękodzieła w Kcyni
Julię Kordyś Koło rękodzieła w Kcyni
Julię Krzyżaniak Koło rękodzieła w Kcyni
Ola Marciniak z babcią - Kcynia
Kategoria dorosłych palma ludowa -kropidło :
I miejsce Ewa Jaszak Turzyn
Wręczenie nagród w konkursie miało miejsce w dniu 9 kwietnia podczas kiermaszu wielkanocnego.