Spotkanie z Agnieszką Olejnik

DSC0205911 lipca 2018r. o godzinie 16.oow Sali Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni odbyło się spotkanie z autorką książek z dziedziny tzw. literatury kobiecej – AGNIESZKĄ OLEJNIK.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnych Kubów Książek i finansowane było ze środków finansowych Instytutu Książki w Warszawie

Pisarka opowiedziała o swojej przygodzie z pisaniem.

Agnieszka Olejnik to polska pisarka specjalizująca się w literaturze kobiecej. Jej powieści, wśród ktrych możn znaleźć takietytuły jak „A potem przyszła wiosna”, „Dziewczyna z porcelany” oraz „Ławeczka pod bzem”, opowiadające                        o tematach bliskich wielu kobietom, takich jak związki, szukanie własnej drogi                           i podejmowanie niełatwych życiowych decyzji, cieszą się uznaniem wśród szerokiego grona czytelniczek. Agnieszka Olejnik jest z wykształcenia polonistką, anglistką i pedagogiem – pracuje w wyuczonym zawodzie w jednej ze szkół podstawowych. Jako zapalona podróżniczka, w przeszłości odbyła wiele niezwykłych, zagranicznych podróży po najróżniejszych zakątkach Europy. Przemierzyła, między innymi, całą Skandynawię, łącznie z norweskim przylądkiem Nordkapp – najdalej wysuniętym na północ punktem Europy dostępnym dla turystów, a także Estonię, Bośnię, Czarnogórę i Sycylię. Mimo że lubi dalekie wypady, jest także zakochana w polskich Tatrach. Do jej hobby w czasach młodości zaliczyć można było szybownictwo – co odziedziczyła w genach, ponieważ wielu członków jej rodziny jest związanych z lotnictwem – oraz zwiedzanie jaskiń, w szczególności tych położonych w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.
Swoją pisarską karierę Agnieszka Olejnik rozpoczęła w 2007 roku, kiedy to wysłała swoją pierwszą książkę, zatytułowaną „Awantura w bajkach”, na konkurs „Cała Polska czyta dzieciom”, zorganizowany przez Fundację ABC XXI. Opowieść ta została wyróżniona przez jury. Niedługo potem ukazała się drukiem druga powieść pisarki skierowana do dzieci i młodzieży. Nosi ona tytuł „Ava i Tim. Droga na północ” i należy do gatunku fantasy. Opowiada ona o fascynującej, pełnej trudów wędrówce dwojga młodych ludzi z odrębnych, równoległych światów.
Pierwszą powieścią z gatunku literatury kobieciej w dorobku Agnieszki Olejnik była książka zatytułowana „Zbłądziłam”. Pomysł na nią wpadł pisarce do głowy w czasie gdy najstarszy z jej synów przeżywał pierwsze zauroczenia. Główną bohaterką „Zbłądziłam” jest szesnastoletnia Majka, a fabuła powieści skupia się na jej wzlotach i upadkach w trudnym okresie wchodzenia w dorosłość oraz demonach z przeszłości, które nie dają jej o sobie zapomnieć.
Inne powieści Agnieszki Olejnik to, między innymi, powieść obyczajowa   romnsu i kryminału „Dante na tropie”, wciągająca, trzymająca w napięciu „Nieobecna” oraz obyczajowa trylogia „Wszystkie smaki życia”, obejmująca tomy „Szczęście na wagę”, „Miłość z nutą imbiru” oraz „Apetyt na więcej”.W życiu prywatnym Agnieszka Olejnik spełnia się jako matka trzech synów. Ma też cztery psy rasy wyżeł weimarski, które, obok literatury i ogrodnictwa, stanowią jej największą pasję. Swoje szczęście i spokojną przystań odnalazła w domu wybudowanym pod starymi dębami na samym skraju lasu. Wolny czas chętnie spędza, fotografując przyrodę, ozdabiając przedmioty metodą decoupage oraz czytając. Na blogu „Barwy i smaki mojego życia” dzieli się z czytelnikami inspiracjami kulinarnymi oraz zdjęciami swojego autorstwa.

[więcej zdjęć na facebooku]

DSC02064DSC02075