Letnie wakacje za nami

3W Gminnym centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni oraz w filii bibliotecznej w Chwaliszewie prowadzone były wakacyjne zajęcia dla dzieci z terenu Gminy.

Uczestnicy letnich spotkań w obu placówkach brali udział w zajęciach związanych z książką, rozwijały zdolności plastyczne wykonując ilustracje do czytanych tekstów oraz malowanki i prace plastyczne z wykorzystaniem różnych technik. Wytężali umysły przy rozwiązywaniu zagadek, krzyżówek czy rebusów. Był również czas na edukacyjne gry komputerowe, planszowe, puzzle oraz gry i zabawy na wolnym powietrzu. Dzieci uczestniczące w wakacyjnych zajęciach miały okazję twórczo spędzić wolny czas, poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności plastyczne, a przy tym dobrze się bawić i spędzić wolny czas.

Ponadto nie zabrakło rozgrywek sportowych, wyjazdu na basen i do kina. Dużą atrakcją był edukacyjny wyjazd do „Przystani Biskupińskiej. Przystań Biskupińska, to wymarzone miejsce na wypoczynek i spędzenie wyjątkowego dnia sportu, gdzie odbyły się zajęcia sportowe pod hasłem „Olimpiada sportów dziwnych”. Trzydziestoosobowa grupa dzieci wyjechała na wycieczkę do Przystani Biskupińskiej, gdzie spędzili miło i wesoło kolejny dzień wakacji. Przed wyjazdem uczestników wycieczki odwiedził st. asp. Robert Sadowski, Komisariatu Policji w Kcyni, który uświadomił wszystkich jak należy zachowywać się podczas wycieczki, podczas spotkań wakacyjnych, jak zachowywać się żeby wakacje uznać za bezpieczne. Celem wyjazdu było upowszechnienie krajoznawstwa i turystyki jako aktywnej formy wypoczynku. Chcieliśmy zachęcić, zainspirować dzieci i młodzież do szukania wiedzy w kontaktach z przyrodą i ludźmi.

Podczas organizowanego letniego wypoczynku w GCKiB w Kcyni organizowany był już V plener rzeźbiarski, który trwał od 02 do 06 lipca 2018r.

W plenerze wzięło udział pięciu rzeźbiarzy, którzy wyrzeźbili postacie z polskich bajek:

Piotr Woliński – Miś Uszatek

Zbyszko Piwoński – Sierotka Marysia

Edward Maciejewski – Bolek i Lolek

Mateusz Malesa – Koziołek Matołek

Filip Musiał Reksio.

Wszystkie działania w ramach Pleneru oraz pracę artystów można było na bieżąco obserwować na profilu facebook. Zdjęcia pokazują jak ciekawe było to wydarzenie…
Artyści pracowali cały czas na terenie parku przy Gminnym Centrum Kultury  i Biblioteki w Kcyni, który był otwarty dla odwiedzających.

Z ponad 1,5 metrowego kawałka topoli, za pomocą pił i innych nieco mniejszych narzędzi rzeźbiarskich, panowie potrafili wyczarować niezwykłe kształty.
Rzeźbiarzami opiekował się pan Piotr Woliński, który był kustoszem całego wydarzenia.

Plenerowi towarzyszyło również spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy, którzy uczestniczyli w projekcji polskich bajek, a następnie namalowali wybranego bohatera. Na każde dziecko czekały nagrody książkowe „Bajka polska”.

W piątek 6 lipca odbyło się podsumowanie pleneru, a kolorowe postacie umieszczone zostaną na placu zabaw przed Centrum Kultury.

Do chwili przygotowania terenu pod rzeźby można je obejrzeć w Sali wystawowej Centrum Kultury w Kcyni. Zapraszamy do zwiedzania.

Więcej zdjęć na facebooku - ZAPRASZAMY

DSC01419DSC01999DSC02006