Finał WOŚP 2019

DSC04801„Pomaganie jest dziecinnie proste”
20.184,03 zł.

Pod takim hasłem odbył się 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni zaangażowało się w organizację i kwestę na rzecz WOŚP. Podczas finału odbył się konkurs kolęd i pastorałek, w którym udział wzięły dzieci i młodzież ze szkół z terenu gminy Kcynia. Występy uświetniły dziewczynki a klubu piosenki oraz zespół Wokalny CANTEMUS, które prowadzi Pani Hanna Żółkoś.
Nasi mieszkańcy jak zawsze NIE ZAWIEDLI okazali swoje wielkie serca i nie szczędzili pieniędzy podczas licznych licytacji, w trakcie której zebrano prawie 5tys. złotych. Ogólna kwota, którą zebrano podczas wielkiego finału WOŚP 2019, to 20.184,03 zł. i jest wyższa od ubiegłorocznej o 5.110,16 zł.
To, że każdego roku zebrana kwota podczas WOŚP jest wyższa od poprzedniej zawdzięczamy wszystkim darczyńcom i tym, którzy ofiarowują każdy grosz i wielkie serca, a przede wszystkim dzięki pracy naszych wolontariuszy. W tym roku na ulicach Kcyni kwestowały 23 osoby - młode, odważne i bardzo zaangażowane. To oni poświęcili swój wolny czas, żeby w mało sprzyjającej pogodzie kwestować.
WIELKIE BRAWA DLA NICH.
Serdeczne dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy przekazywali gadżety na licytację – a było ich w tym roku bardzo dużo.
Swój wkład w zbiórkę pieniędzy mieli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie, którzy zorganizowali koncert i na rzecz WOŚP 2019 przekazali 700,oo zł. Podczas koncertu zebrano kwotę 681,78 zł. natomiast pozostałą kwotę 18,22 zł. przekazano ze sklepiku szkolnego.
W czynnej kawiarence podczas imprez w Centrum Kultury, w której aktywnie pracowały Panie z Aktywnego Seniora i Uniwersytetu Trzeciego Wieku uzbierano i przekazano pokaźną kwotę prawie 600 złotych.
Ponadto uczestnicy Turnieju Tenisa Ziemnego, który odbył się w sobotę 12 stycznia 2019 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kcyni przekazali kwotę 1.000 zł.
Należy dodać, że w przerwach meczu swoje umiejętności taneczne zaprezentowały dwie grupy taneczne, które trenuje Pani Sylwia Łoboda przy Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni. Serdecznie dziękujemy organizatorom za umożliwienie dziewczętom pokazania tanecznych zdolności, a rodzicom za współpracę i wspaniałe przygotowanie dziewczynek.
Nowo powstała grupa kcyńskich morsów również zorganizowała wyjazd do Smerzyna, gdzie podczas morsowania wrzucali pokaźne kwoty do puszki wolontariuszki Ani, która również jest morsem z Kcyni.
Dużym zainteresowaniem okazało się kino 7D, które odwiedziła duża ilość osób a kwota 280,oo złotych wsparła Wielką orkiestrę Świątecznej pomocy.
Swój wkład mieli również strażacy z kcyńskiej OSP, którzy zaprezentowali się podczas pokazu pierwszej pomocy.
Tradycją jest, że o godzinie 20.oo podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na niebie można zobaczyć światełko. Tak też było w tym roku ufundowane przez Urząd Miejski z Burmistrzem Panem Markiem Szarugą rozbłysnęły wyjątkowym blaskiem.
Kcyński sztab 27 finału WOŚP serdecznie dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w organizację, wszystkim darczyńcom i uczestnikom imprez. Ponadto składamy wielkie ukłony w kierunku Banku spółdzielczego w Kcyni za pomoc i wsparcie oraz Adamowi Wolff, który prowadził zabawy taneczne.
Serdeczne dziękujemy Policji, która dbała o to aby nasi wolontariusze byli bezpieczni na ulicach Kcyni podczas kwestowania oraz za bezpieczeństwo podczas imprez.
Wszystkie zdjęcia na facebook’u : zapraszamy do oglądania https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1445917165538519&type=1&l=af1bd0e4e8

Luty 2019